Aktualności

SPOTKANIE Z RODZINAMI PODOPIECZNYCH (26.05.2023)

Dziś Dzień Matki, dlatego też postanowiliśmy spędzić czas wspólnie z rodzinami naszych podopiecznych. Najpierw spotkaliśmy się w kinie, a po seansie wybraliśmy się do placówki na kawę i ciasto. Dziękujemy gościom za przybycie i mile spędzony czas.

 

 

WIZYTA U OPTYKA (25.05.2023)

Grupa domowników wybrała się dziś do salonu optycznego, gdzie pani Monika wraz ze swoją przesympatyczną załogą przekazał nam wiele cennych informacji na temat badania wzroku oraz kilka wskazówek jak dbać o oczy. Dziękujemy za poświęcony czas i upominki.

 

 

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW - WARSZTATY Z PRZEDSZKOLAKAMI (19.05.2023)

Obchodzony dziś Dzień Dobrych Uczynków stanowił doskonały pretekst do integracji naszych domowników z przedszkolakami oraz mieszkańcami Przechlewa. Podczas warsztatów plastycznych przygotowane zostały kwiatki, które następnie w trakcie wspólnego spaceru wręczaliśmy przechodniom. Dziękujemy gościom za sympatycznie spędzony czas.

 

 

PODSUMOWANIE WYSTAWY MALARSKIEJ (17.05.2023)

Poraz kolejny dzięki uprzejmości GBiCK w Przechlewie nasi domownicy mieli możliwość obcować ze sztuką, a konkretnie malarswem. Uczestniczyliśmy dziś w podsumowaniu wystawy parac Pani Stanisławy Sierant. Dziękuję za zaproszenie.

 

 

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH (16.05.2023)

W nawiązaniu do obchodzonego 5. maja Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych odwiedził nas dziś Pan Piotr. Nasz gość opowiedział i pokazał nam z jakimi trudnościami muszą mierzyć się osoby z niepełnosprawnościami chcące żyć aktywnie i realizować swoje marzenia. Dziękujemy za bardzo interesujące i pouczające spotkanie, gratulujemy wytrwałości.

 

 

25'LECIE PLACÓWKI I OFICJALNE PRZEKAZANIE DO UŻYTKU NOEGO BUDYNKU (12.05.2023)

Mieliśmy dziś okazję do podwójnego świętowania. Oficjalne przekazanie do użytku naszego nowego budynku zbiegło się z 25'leciem działalności placówki. Swoją obecnością zaszczyciło nas tak wielu wyśmienitych gości, że wymienienie ich byłoby trudnym zadaniem. W trakcie spotkania domownicy wystąpili z przygotowanym specjalnie na tę okazję programem artystycznym. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.

 

 

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK (10.05.2023)

Przedstawiciel naszej placówki odwiedzili dziś GBiCK w Przechlewie i w związku z obchodzonym wczoraj Dniem Bibliotekarza i Bibliotek przekazali życzenia i drobny upominek.

 

 

DZIEŃ STRAZAKA (5.05.2023)

Czwartego maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Strażaka. Nasi podopieczni pamiętali o tym i przygotowali laurkę, którą wręczyli dziś przedstawicielowi OSP w Przechlewie.

 

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE (5.04.2023)

Dziś w naszej placówce odbyło się spotkanie wielkanocne. Obecnością zaszczycili nas: rodzice domowników, pani kierownik GOPS-u, ksiądz Mariusz z parafii w Sąpolnie oraz Wójt Gminy Przechlewo wraz z przedstawicielem Rady Gminy. Poza konsumpcją pysznych, tradycyjnych potraw znaleźliśmy czas na integrację przez zabawę. Dziękujemy gościom za przybycie i mile spędzony czas.

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE (31.03.2023)

Grupa domowników miała dziś przyjemność uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym w Kamieniu Krajeńskim. Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie "Pomóż sobie pomagając innym" oraz DPS w Kamieniu Krajeńskim. W trakcie imprezy podopieczni przybyłych placówek zaprezentowali się w przygotowanych na tę okazję występach. Po za tym w programie: koncert, wystawa prac, zabawy integracyjne, fotobudka i pyszny poczęstunek. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie.

 

 

WYJAZD DO TEATRU (27.03.2023)

Dziś w kalendarzu Międzynarodowy Dzień Teatru. Postanowiliśmy więc wybrać się do Słupska, gdzie w Teatrze Lalki Tęcza mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. "Sąsiedzi".

 

 

IMPREZA INTEGRACYJNA - POWITANIE WIOSNY (21.03.2023)

Na zaproszenie ŚDS w Brusach wybraliśmy się do Męcikału na plenerową imprezę integracyjną. Wspólnie z gospodarzami i podopiecznymi ŚDS w Czersku witaliśmy wiosnę. Zabawa w podchody, przygotowanie i topienie marzanny, kiełbasa z ogniska - zimę przepędziliśmy na dobre. Dziękujemy organizatorom za pamięć.

 

 

IMPREZA INTEGRACYJNA - DZIEŃ KOBIET (9.03.2023)

Grupa domowników wybrała się dziś do Człuchowa na imprezę integracyjną pod hasłem DZIEŃ KOBIET - WSPOMNIE PRL'U. Gospodarze przygotowali ciekawy występ artystyczny oraz zadbali o klimat z minionej epoki. Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólną zabawę przy muzyce. Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

SPOTKANIE Z MALARKĄ (6.03.2023)

Mieliśmy dziś przyjemność uczestniczyć w spotkaniu podsumowującym wystawę prac malarki Renaty Abmrożkiewicz-Sulik. Dziękujemy GBICK w Przechlewie za zaproszenie i umożliwienie naszym podopiecznym obcowania ze sztuką.

 

 

RÓŻA OD ŚW. WALENTEGO - PODSUMOWANIE AKCJI (28.02.2023)

Grupa domowników wybrała się do Gdyńskiego Centrum Kultury na podsumowanie akcji RÓŻA OD ŚW. WALENTEGO. Zdjęcie Ani i Piotra zostało wyróżnione w ubiegłorocznej edycji tego przedsięwzięcia, za co dziś nasi podopieczni zostali nagrodzeni. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak wspaniałej inicjatywie i zachęcamy wszystkich do zapoznania się z jej szczegółami.

 

 

SPOTKANIE Z RODZINAMI - WSPÓLNE OGLĄDANIE PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO (15.02.2023)

Spotkaliśmy się dziś z rodzinami naszych podopiecznych. Mieliśmy przyjemność obejrzeć wspólnie interaktywne przedstawienie pt. "Zimowa opowieść" przygotowane przez teatr KRAK-ART. Po występie przyszedł czas na omówienie przy kawie aktualności z życia placówki.

 

 

WIZYTA W DPS W KANIENIU KRAJEŃSKIM (9.02.2023)

Wybraliśmy się dziś z wizytą do zaprzyjaźnionego DPS w Kamieniu Krajeńskim. Nasi domownicy mieli możliwość zaprezentowania się w przygotowanym na tę okazję minikoncercie polskich przebojów. Dziękujemy koleżankom, kolegom oraz kadrze placówki za ciepłe przyjęcie, wspólną zabawę, słodki poczęstunek i miło spędzony czas.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY - FLUO PARTY (1.02.2023)

Dziś wspólnie z podopiecznymi z placówek z Brus, Czerska, Człuchowa, Wiela i Więcborka bawiliśmy się na balu karnawałowym. Podczas zabawy królowały jaskrawe kolory ponieważ impreza zorganizowana była w stylu fluo party. Tańce, konkursy oraz koncert zespołu Fantazja sprawiły, że spotkanie było naprawdę udane. Dziękujemy gościom za przybycie.

 

 

 

WYSTĘP ILUZJONISTY (25.01.2023)

Międzynarodowy Dzień Iluzjonisty obchodzony jest 31. stycznia. W nawiązaniu do tej okazji nasi domownicy mieli dziś przyjemność obejrzeć występ magika. Dziękujemy GBiCK w Przechlewie za zaproszenie.

 

 

SPOTKANIE WIGIJNE (21.12.2022)

Boże Narodzenie już za rogiem, w związku z czym w naszej placówce odbyło się dziś spotkanie wigilijne. Tradycyjne świąteczne potrawy, wspólne kolędowanie, występ przygotowany przez domowników, to wszystko stworzyło niepowtarzalną, sympatyczną atmosferę.

 

 

KOLĘDOWANIE W BIBLIOTECE (15.12.2022)

Na zaproszenie GBiCK w Przechlewie wybraliśmy się dziś do kina na wspólne kolędowanie. Dziękujemy za przesympatycznie spędzony czas, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

 

 

MIKOŁAJKI (6.12.2022)

Domownicy musieli być naprawdę grzeczni w tym roku. Mikołaj odwiedził nas już raz w zeszłym tygodniu, ale i dziś w dniu swoich imienin zostawił upominki pod naszą choinką. Przy okazji nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową.

 

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA (2.12.2022)

Jak co roku na początku grudnia odwiedził nas dziś Święty Mikołaj ze swoimi śnieżynkami. Nasi podopieczni cały rok byli grzeczni, co kosztowało gościa kilka tabliczek czekolady. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego tańca. Dziękujemy za pamięć.  

 

 

WARSZTATY CUKIERNICZE (28.11.2022)

Naszą placówkę odwiedziła dziś pani Iza, która wie niemal wszystko o czekoladzie. Dziękujemy za interesując warsztaty, możliwość własnoręcznego wykonania tabliczki oraz degustację. Poniżej kilka zdjęć.

 

 

ANDRZEJKI (25.11.2022)

W naszej placówce odbyły się dziś Andrzejki. Cofnęliśmy się odrobinę w czasie, ponieważ bawiliśmy się w stylu PRL. Muzyka z lat '60, '70 i '80, typowe dla tamtego okresu przekąski oraz tradycyjne andrzejkowe konkursy przypadły podopiecznym do gustu, więc zabawa była przednia.

 

 

SPOTKANIE Z MYŚLIWYM (14.11.2022)

Naszą placówkę odwiedził dziś myśliwy Koła Myśliwskiego Głuszec w Przechlewie pan Piotr. Dziękujemy za sympatyczne i bardzo pouczające spotkanie.

 

 

WYSTĘP DLA UCZNIÓW (4.11.2022)

Za naszymi podopiecznymi kolejny występ. Tym razem publicznością byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI (3.11.2022)

Grupa naszych domowników wzięła udział w debacie zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Człuchowie. Spotkanie, którego głównym tematem było bezpieczeństwo seniorów, odbyło się w Klubie Senior+ w Przechlewie.

 

 

ZABAWA HALLOWEENOWA (28.10.2022)

Nasi podopieczni podzielenie na dwie grupy (pająki i nietoperze) rywalizowali dziś w konkurencja wymagających współpracy i pomysłowości. Zabawa była utrzymana w halloweenowym klimacie.

 

 

SPOTKANIE Z PRACOWNICZKĄ SANEPIDU (27.10.2022)

Naszą placówkę odwiedziła dziś pracowniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Człuchowie. Temat spotkania nie był łatwy, ale bardzo ważny - rak piersi. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie wielu cennych informacji.

 

 

WYSTĘP DLA KLUBU SENIOR + (26.10.2002)

Nasi domownicy mieli dziś przyjemność wystąpić przed uczestnikami Klubu Senior+ podczas imprezy z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

 

 

PRZEDSTAWIENIE W BIBLIOTECE (14.10.2022)

Mieliśmy dziś przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Panie z GBiCK w Przechlewie. Zabawny i pouczający spektakl został przygotowany na podstawie książki Wandy Chotomskiej "Kram z literami". Dziękujemy za zaproszenie oraz za systematyczną współpracę.

 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CZERSU (12.10.2022)

Grupa naszych domowników wybrała się dziś do Czerska na spotkanie integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Każda zaproszona placówka zaprezentowała występ składający się z dwóch piosenek, a następnie wszyscy wspólnie szaleli na parkiecie. Podopieczni uwielbiają muzykę, więc zabawa była przednia. Dziękujemy ŚDS w Czersku za pamięć, możliwość udziału w tak udaje imprezie i piękny upominek.

 

 

ODWIEDZINY U SENIORÓW (11.10.2022)

Odwiedziliśmy dziś Klub Senior+, gdzie w ramach integracji graliśmy w planszówki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i sympatycznie spędzony czas.

 

 

SPOTKANIE Z RODZINAMI PODOPIECZNYCH - DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO (7.10.2022)

Przypadający 10. października Dzień Zdrowia Psychicznego tradycyjnie stanowił doskonały pretekst do spotkania się z rodzinami naszych podopiecznych. Domownicy przygotowali na tę okazję krótki program artystyczny. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, bezcenne rozmowy i mile spędzony czas.

 

 

URODZINY ŚDS W BRUSACH (27.09.2022)

Przedstawiciel naszej placówki wybrali się dziś na urodziny. Pierwszą rocznicę swojego istnienia świętował ŚDS w Brusach. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą zabawę i pyszny poczęstunek.

 

 

WARSZTATY TEATRALON-MUZYCZNE (23-25.09.2022)

Na zaproszenie Gdańskiej Fundacji Dobroczynności grupa naszych domowników w dniach 23-25 września brała w udział w warsztatach plastycznych i teatralno-muzycznych w Stawiskach. Ciekawe zajęcia, masa wspaniałej zabawy, integracja z podopiecznymi innych placówek, piękna przyroda dookoła. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak wyśmienitej imprezie. Poniżej kilka fotek (więcej zdjęć dostępnych na Facebook'owym profilu POZA POZY Festiwal integracji artystycznej).

 

 

PIKNIK NA TRAWIE 2022 (14.09.2022)

Zorganizowaliśmy dziś drugą edycję imprezy integracyjnej PIKNIK NA TRAWIE. Na nasze zaproszenie odpowiedziały placówki z Brus, Czerska, Człuchowa oraz Więcborka. Miejscem spotkania było Pole Namiotowe Żmijowisko, gdzie oddaliśmy się aktywnej zabawie na świeżym powietrzu. Dziękujemy gościom za przybycie.

 

 

WYJAZD DO CHOCIMSKIEGO MŁYNA (26.08.2022)

Kolejna ciekawa wyprawa za nami. Najpierw odbyliśmy lekcję biologii w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocimskim Młynie, a następnie udaliśmy się na wycieczkę tramwajem wodnym po J. Charzykowskim.

 

 

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM (18.08.2022)

Dzięki uprzejmości GBiCK w Przechlewie mieliśmy dziś przyjemność spotkać się z fotografem Adamem Pliszką. Pretekstem był przypadający jutro (19.08) Światowy Dzień Fotografii. Pan Adam bardzo interesująco opowiedział nam o historii swojej profesji oraz udzielił kilku cennych rad, jak prawidłowo robić zdjęcia.

 

 

KOCHAM CIĘ POLSKO (28.07.2022)

Dziś w ramach treningu spędzania czasu wolnego zorganizowaliśmy turniej inspirowany programem KOCHAM CIĘ POLSKO. Domownicy podzieleni na dwa zespoły m.in.: rozwiązywali zagadki, rozpoznawali polskie filmy i piosenki, grali w kalambury. Wygrała drużyna Piotra, ale najważniejszy był oczywiście uśmiech na twarzach podopiecznych.

 

 

PODSUMOWANIE PÓŁROCZA (23.06.2022)

Korzystając z uprzejmości OSiR w Przechlewie zorganizowaliśmy dziś nad Jeziorem Końskim imprezę podsumowując miniony okres pracy w naszej placówce. Zwyczajowo nagrodziliśmy najaktywniejszych domowników. Piękna pogoda sprzyjała udanej zabawie na świeżym powietrzu.

 

 

FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ (22.06.2022)

Grupa domowników reprezentował nas dziś na odbywającym się w Więcborku Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych Na Żołnierską Nutę. Poza wspaniałymi występami organizatorzy zapewnili wiele dodatkowych atrakcji oraz pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwości występu na tak wspaniałej imprezie.

 

 

DZIEŃ PRZYJACIELA - BRUSY (15.06.2022)

Na zaproszenie ŚDS w Brusach wybraliśmy się dziś do Kosobud, gdzie wzięliśmy udział w imprezie integracyjnej z okazji Dnia Przyjaciela. Wspólnie z gospodarzami, podopiecznymi środowiskowych domów z Wiela i Trzebunia oraz uczestnikami WTZ Brusy oddaliśmy się wspaniałej zabawie na świeżym powietrzu. Dziękujemy organizatorom za możliwość spędzenia aktywnego dnia w miłej atmosferze.

 

 

CUDA WIANKI 2022 (8.06.2022)

Za nami druga edycja imprezy integracyjnej CUDA WIANKI. Na nasze zaproszenie odpowiedziały środowiskowe domy samopomocy z Brus, Czerska, Człuchowa i Więcborka. Każda placówka przygotowała występ muzyczny o letniej tematyce oraz wykonała polecania umieszczone na karcie zadań. Nie obyło się oczywiście bez tańców. Serdeczne podziękowania dla OSiR w Przechlewie oraz wszystkich osób które dołoży cegiełkę do udanej zabawy.

 

 

DZIEŃ MATKI - SPOTKANIE Z RODZICAMI (26.05.2022)

Z okazji Dnia Matki spotkaliśmy się dziś z rodzicami / opiekunami naszych podopiecznych. Korzystając z uprzejmości GBiCK w Kinie za Rogiem obejrzeliśmy polską komedię "Zupa nic". Po seansie domownicy zaśpiewali przygotowaną na te okazję piosenkę oraz wręczyli gościom kwiaty.

 

 

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM ZGK (18.05.2022)

Wybraliśmy się dziś na spotkanie z pracownikiem ZGK. Pan Marek bardzo ciekawie opowiedział nam o działaniu przechlewskiej oczyszczalni ścieków. Pamiętając o Dniu Pracownika Gospodarki Komunalnej (10. maja) złożyliśmy lekko spóźnione, ale szczere życzenia. Dziękuję serdecznie za poświęcony nam czas.

 

 

WYCIECZKA DO GDAŃSKA (11.05.2022)

Wraz z rodzinami naszych domowników wybraliśmy się dziś do Gdańska. Odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności oraz odbyliśmy spacer po starówce. Ciekawa wycieczka plus integracja. 

 

 

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM (20.04.2022)

Pogoda sprzyja, więc korzystamy. Za nami kolejne spotkanie z leśniczym, tym razem w Przechlewku. Po ciekawej lekcji przyrody znaleźliśmy czas na odrobinę aktywności fizycznej oraz tańce.

 

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE (13.04.2022)

Dziś w naszej placówce odbyło się spotkanie wielkanocne. Obecnością zaszczycili nas: kierownik GOPS pani Danuta Ginter, Wójt Gminy Przechlewo Krzysztof Michałowski oraz ksiądz Mariusz. Domownicy wystąpili w przygotowanej na tę okazję akademii. Po pysznym posiłku udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu wielkanocnych upominków. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie.

 

 

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZAT (6.04.2022)

Dzień Zwierząt Bezdomnych obchodzony jest 4. kwietnia. Stanowiło to doskonały pretekst do odwiedzenia chojnickiego schroniska PRZYTULISKO. W trakcie wizyty przekazaliśmy przyniesione przez domowników karmy.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU (5.04.2022)

2. kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomość Autyzmu. Pamiętaliśmy o tym i dzisiejszy dzień poświęciliśmy temu tematowi.

 

 

WYSTAWA APARATÓW (4.04.2022)

Ciekawie i aktywnie rozpoczęliśmy nowy tydzień. W Regionalnym Muzeum w Człuchowie obejrzeliśmy wystawę aparatów "Od miechówki do cyfrówki, czyli czym fotografowali człuchowianie". Mieliśmy również przyjemność poznać jej autora pana Adama Pliszkę, który bardzo interesująco opowiadał o eksponatach oraz o historii fotografii na ziemi człuchowskiej. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Baran za pomoc w organizacji spotkania.

 

 

POWITANIE WIOSNY - OGNISKO (23.03.2022)

Początek wiosny, piękna pogoda, więc nie czekaliśmy i rozpoczęliśmy dziś sezon ogniskowo-grillowy. Przy okazji pikniku zażyliśmy trochę ruchu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również odrobiny tańców.

 

 

PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ (10.03.2022)

Mimo trudnych czasów postanowiliśmy zorganizować IV. edycję przeglądu piosenki PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ. Podczas dzisiejszej imprezy nasi podopieczni zaprezentowali się w polskich przebojach przed swoimi rodzinami. Obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Przechlewo Krzysztof Michałowski. Przyjemne spotkanie w sympatycznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

 

DZIEŃ KOBIET (8.03.2022)

Dziś DZIEŃ KOBIET. Panowie w naszej placówce pamiętali o swoich koleżankach, przygotowali krótki występ artystyczny, wręczyli kwiaty oraz zaprosili na słodki poczęstunek i kawkę. Przesyłamy oczywiście życzenia wszystkiego najlepszego dla wszystkich PAŃ.

 

 

RÓŻA OD ŚW. WALENTEGO (10.02.2022)

Zainspirowani akcją RÓŻA OD ŚWIĘTEGO WALENTEGO postanowiliśmy zadziałać lokalnie. Przekazaliśmy dziś pacjentom Oddziału Psychiatrycznego w Człuchowie przygotowane w naszych pracowniach kartki walentynkowe. Do życzeń dołączyliśmy bukiet róż i pierniczkowe serduszka.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY (27.01.2022)

Dziś w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. Liczne konkursy, suto zastawiony stół z przekąskami, ale przede wszystkim zabawa przy muzyce. Poniżej kilka zdjęć z naszej imprezki.

 

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM (26.01.2022)

Korzystając z uprzejmości Nadleśnictwa Człuchów wybraliśmy się dziś do Gozdnicy. W wiacie edukacyjnej spotkaliśmy się z leśniczką. Pani Karolina opowiedziała nam o pracy w lesie oraz o zwierzętach i roślinach w nim żyjących. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz za przekazane domownikom upominki.

 

 

ZIMOWE ZAWODY SPORTOWE (20.01.2022)

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4. lutego. My już dziś zorganizowaliśmy zawody w sportach zimowych. Domownicy jako reprezentanci olimpijscy Niemiec i Rosji rywalizowali m.in. w wyścigach bobslejów, biegach narciarskich, hokeju, czy bitwie na śnieżki. Zabawa była naprawdę udana, a odrobinę lepsza okazała się drużyna niemiecka.

 

 

KOLĘDOWANIE W KLUBIE SENIOR+ (11.01.2022)

Kolejne spotkanie z uczestnikami Klubu Senior+ za nami. Tym razem postanowiliśmy wspólnie pokolędować. Za akompaniament na gitarze dziękujemy zaprzyjaźnionemu z seniorami panu Jerzemu. Atmosfera jak zawsze cudowna.

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE (22.12.2021)

Święta tuż tuż, dlatego też zorganizowaliśmy dziś spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy członków rodzin naszych domowników. Swoją obecnością zaszczycił nas również ks. Mariusz. Podopieczni wystąpili w przygotowanym specjalnie na tę okazję przedstawieniu jasełkowym. Przy stole panowała sympatyczna, świąteczna atmosfera, a na nim królowały tradycyjne potrawy. Nie zabrakło również prezentów pod choinką. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

 

 

MIKOŁAJKI (6.12.2021)

Mikołajki! Święty Mikołaj pamiętał również o naszych domownikach. Przy uroczystym, wspólnym śpiewaniu kolęd zostały wręczone upominki.

 

 

ANDRZEJKI (30.11.2021)

Dziś w naszym domu tradycyjne andrzejkowe wróżby i zabawy oraz odrobina tańców. Poniżej krótka fotorelacja.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE Z SENIORAMI (17.11.2021)

Naszą placówkę odwiedzili dziś mili goście. Podopieczni wspólnie z uczestnikami Klubu Senior+ w trakcie warsztatów wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe. Dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas w sympatycznej atmosferze.

 

 

HALLOWEEN (28.10.2021)

Dziś w naszej placówce HALLOWEEN. Dowiedzieliśmy się jaka jest geneza zwyczaju maskarady, wzięliśmy udział w wielu konkursach, a na koniec pobawiliśmy się przy halloweenowej muzyce.

 

 

WIZYTA W URZĘDZIE POCZTOWYM W CZŁUCHOWIE (20.10.2021)

W związku z przypadającym 18. października Dniem Poczty Polskiej odwiedziliśmy dziś Urząd Pocztowy w Człuchowie. Wykorzystując sprzyjającą aurę wybraliśmy się również na spacer po człuchowskim parku. Następnie, w ramach treningu zaradności życiowej, udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji.

 

 

GRAMY Z SENIORAMI (19.10.2021)

W ostatnim czasie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz dzień gier planszowych. Łącząc obie te okazje wybraliśmy się dziś do Klubu Senior+, gdzie spędziliśmy miłe przedpołudnie na wspólnym graniu. Dziękujemy seniorom za sympatyczne przyjęcie.

 

 

DZIEŃ BIAŁEJ LASKI (18.10.2021)

15. października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W związku z tym w naszej placówce rozmawialiśmy dziś o sytuacji osób niewidomych i niedowidzących. Staraliśmy się zapoznać z tematem od strony teoretycznej i praktycznej. Mieliśmy również przyjemność dowiedzieć się jak wygląda codzienność osoby niewidomej i jego najbliższych dzięki spotkaniu z mamą naszego domownika Dawida.

 

 

NOWA BRDA - DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II (15.10.2021)

16. października obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II. Pamiętając o tym wybraliśmy się dziś do Nowej Brdy. Pod obeliskiem złożyliśmy przygotowany w pracowni plastycznej stroik oraz wspólnie zaśpiewaliśmy "Barkę". Korzystając z okazji udaliśmy się również na krótki, jesienny spacer.

 

 

DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO (8.10.2021)

Już w najbliższą niedzielę (10. października) przypada Dzień Zdrowia Psychicznego. Stanowiło to doskonały pretekst do spotkania się z rodzinami naszych domowników, podczas którego podopieczni zaprezentowali się w przedstawieniu KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW. Dziękujemy gościom za przybycie, ciekawe rozmowy i wspólnie spędzony czas.

 

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA (29.09.2021)

Przyjaciele z ŚDS w Człuchowie zaprosili nas na imprezę w plenarze z okazji DNIA ZIEMNIAKA. Program artystyczny przygotowany przez naszych kolegów i koleżanki, wspólne śpiewanie, ciekawe konkursy i zabawy sportowa, trochę tańców oraz pyszny poczęstunek - bawiliśmy się świetnie. Serdecznie dziękujemy gospodarzą za zaproszenie. 

 

 

PIKNIK NA STADIONIE (15.09.2021)

Zaprosiliśmy dziś na "sportowy piknik" naszych przyjaciół z ŚDS w Człuchowie. Pogoda i humory dopisały więc bawiliśmy się świetnie. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie. Wielkie podziękowania dla OSiR Przechlewo i JFA Przechlewo za pomoc w organizacji imprezy.

 

 

WYCIECZKA DO CENTRUM HIPOTERAPII I REHABILITACJI ZABAJKA (14.09.2021)

Odwiedziliśmy dziś Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji Zabajka w Stawnicy. Wiele frajdy dla podopiecznych oraz cenne doświadczenie dla opiekunów. Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie.

 

 

10-LECIE SDS WIELE (8.09.2021)

Mieliśmy dziś przyjemność uczestniczyć w imprezie z okazji 10-lecia ŚDS Wiele. Dziękujemy za zaproszenie i możliwości wspólnej zabawy. Życzymy powodzenia w dalszej działalności.

 

 

WYCIECZKA DO OSTRZYC (31.08-1.09.2021)

W dniach 31.08 i 1.09 wybraliśmy się na wycieczkę do Ostrzyc. Harmonogram wyjazdu przedstawiał się następująco:

- Muzeum – Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Glugowskich we Wdzydzach Kiszewskich;

- wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich;

- przejażdżka bryczką;

- ognisko;

- Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie;

- Muzeum Hymnu Polskiego.

 

 

WYCIECZKA DO CAHRZYKÓW (13.08.2021)

Lato, lato. Wybraliśmy się dziś do Charzyków. Lekcja przyrody na botanicznej ścieżce dydaktycznej, spacer promenadą połączony z przyrodniczą grą terenową i na zakończenie lody. Tak startujemy w weekend.

 

 

WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ (10.08.2021)

W związku z przypadającym w minioną niedzielę Wielkim Dniem Pszczół zaprosiliśmy do naszej placówki doświadczonego pszczelarza. Spotkanie z Panem Zenonem jak zawsze było bardzo ciekawe i przebiegało w przesympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas.

 

 

WYCIECZKA DO SWORNEGACI (28.07.2021)

Piękna pogoda więc korzystamy. Szybki wypad do Sworów. Odwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, a następnie spacerem udaliśmy się na plażę i lody. Świetnie spędzone przedpołudnie.

 

 

DNI PRZECHLEWA 2021 (24.07.2021)

Korzystając z uprzejmości organizatorów DNI PRZECHLEWA przygotowaliśmy stoisko z pracami wykonanymi w naszych pracowniach.

 

 

WIZYTA W KLUBIE SENIOR+ (20.07.2021)

Wybraliśmy się dziś z wizytą do działającego od niedawna w Przechlewie KLUBU SENIORA. Spotkanie przy kawie i cieście + klika zabaw integracyjnych = udane przedpołudnie. Dziękujemy za gościnę.

 

 

PODSUMOWANIE PÓŁROCZA (29.06.2021)

Nagrodziliśmy dziś podopiecznych, którzy najbardziej angażują się w życie naszej placówki. Przy tej okazji zorganizowaliśmy mała imprezkę w ogrodzie, podczas której drobne upominki otrzymali wszyscy domownicy. Jeszcze raz szczególnie gratulujemy i dziękujemy laureatom.

 

 

IMPREZA INTEGRACYJNA - CUDA WIANKI (23.06.2021)

Niedługo Noc Kupały. My już dziś bawiliśmy się na imprezie CUDA WIANKI. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli domownicy zaprzyjaźnionych placówek z Człuchowa i Więcborka. O wyśmienitą zabawę zadbały Panie z Fantazji. Serdeczne podziękowania dla OSiR Przechlewo, za pomoc w organizacji imprezy.

 

 

WYCIECZKA DO OGRODÓW W DOBRZYCY (18.06.2021)

Słoneczna pogoda sprzyja podróżom. Odwiedziliśmy dziś Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Będąc tak blisko morza, nie mogliśmy odmówić sobie krótkiego spaceru po plaży.

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA (16.06.2021)

Grupa naszych śmiałków wybrała się dziś wycieczkę rowerową. Pogoda dopisała, panowie spisali się na medal.

 

 

WIZYTA W KINIE ZA ROGIEM (15.06.2021)

Skorzystaliśmy dziś z zaproszenia GBiCK w Przechlewie i odwiedziliśmy KINO ZA ROGIEM. Mieliśmy przyjemność obejrzeć film pt. "Przechlewo - mój nowy dom", opowiadający o powojennej historii naszej gminy. Seans wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych domowników.

 

 

HIPOTERAPIA - WIZYTA W STAJNI TARANT W NIEŻYWIĘCIU (9.06.2021)

Korzystając z piękniej pogody wybraliśmy się dziś do Nieżywięcia gdzie odwiedziliśmy Stajnię Tarant. Spacer po uroczej okolicy, ciekawe warsztaty z instruktorkami, możliwość jazdy wierzchem (dla najodważniejszych) oraz na zakończenie kiełbaska z ogniska. Dziękujemy gospodarzom za mile spędzone przedpołudnie.

 

 

DZIEŃ RODZINY - SPOTKANIE Z RODZINAMI DOMOWNIKÓW (25.05.2021)

Spotkaliśmy się dziś z rodzinami naszych domowników. Wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze, odrobina zabawy oraz przekazanie upominków przygotowanych przez podopiecznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

 

PODCHODY (20.05.2021)

Dziś ruszyliśmy w plener. Podchody, ognisko i odrobina zabawy przy muzyce. Jak widać na zdjęciach pogoda dopisała.

 

 

WIZTA W GOSPODARSTWIE NASIENNO-SZKÓŁKARSKIM NIED¬WIADY (18.05.2021)

Odwiedziliśmy dziś Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie Niedźwiady. Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi za cenną lekcję przyrody, wspólnie spędzony czas na łonie natury oraz podarowane drzewko.

 

 

ODWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI (30.04.2021)

Mamy przyjemność pionformować, iż w związku z decyzją Wojewody Pomorskiego od 5. maja wracamy do pracy stacjonarnej w naszej placówce. 

 

 

KONKURSY ONLINE (25.03.2021)

Mimo zawieszenia działalności stacjonarnej ŚDS, nasi domownicy biorą udział w organizowanych w formie online konkursach. Mamy przyjemność zaprezentować kilka przygotowanych z tej okazji prac.

 

 

PODZIEL SIĘ MILOŚCIˇ 2021 (18.02.2021)

W dniu dzisiejszym odbyła się 3. edycja organizowanego przez naszą placówkę przeglądu twórczości "Podziel się miłością". W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziały: WTZ Brusy, ŚDS Chojnice, ŚDS Czersk, ŚDS Człuchów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dypolony, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na naszym Facebook'u. 

 

 

ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI (3.11.2020)

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 decyzją Wojewody Pomorskiego z dnia 2 listopada 2020 r. działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie zostaje zawieszona do odwołania.

 

 

POZAPOZY (20.10.2020)

Nasi podopieczni wzięli udział w XV Festiwalu Integracji Artystycznej POZAPOZY (imprez w tym roku odbyła się w formie interaktywnej). Przygotowana przez nas wersja "Czerwonego Kapturka" znalazła uznanie w oczach jury i w kategorii teatralnej zajęliśmy III miejsce.

 

 

DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO (9.10.2020)

Z okazji przypadającego na jutro Dnia Zdrowia Psychicznego spotkaliśmy się dziś z rodzinami naszych domowników oraz przedstawicielami lokalnych władz. Uczestnicy przygotowali dla bliskich krótki program artystyczny, wspólnie zaśpiewali kilka piosenek oraz co najważniejsze spędzili mile czas. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność.

 

 

DZIEŃ UŚMIECHU (2.10.2020)

Dziś Światowy Dzień Uśmiechu, którego naszym domownikom nigdy nie brakuje. Postanowiliśmy więc podzielić się nim i rozdawaliśmy oraz rozwieszaliśmy karteczki z pozytywnymi sentencjami. We własnym gronie natomiast pozowaliśmy do śmiesznych zdjęć, opowiadaliśmy dowcipy oraz śmieszne sytuacje, które nas spotkały. Oczywiście życzymy wszystkim dużo uśmiechu.

 

 

DZIŃ CHŁOPAKA (30.09.2020)

Nasz domowniczki, w związku z przypadającym dziś Dniem Chłopaka, przygotowały dla swoich kolegów piękny występ oraz upominek. Przy takiej okazji nie mogło obyć się bez odrobiny tańca, pysznego ciasta i wspólnie wypitej kawy.

 

 

SPRZˇTANIE PRZECHLEWA (24.09.2020)

Nasi domownicy dołączyli się do zaplanowanej na dziś akcji sprzątania Przechlewa.

 

 

POŻEGNANIE LATA (22.09.2020)

Spacerem na grzybobranie, rywalizacja w dwa ognie, odrobina zabawy przy muzyce i kiełbaska z ogniska. Tak dziś pożegnaliśmy lato.

 

 

WYJAZD NA CANPOL (16.09.2020)

Pogoda nas rozpieszcza, więc nie kisimy się i spędzamy jak najwięcej czasu na zewnątrz. Dziś krótka, ale bardzo ciekawa wycieczka na Canpol.

 

 

WYCIECZKA DO KARPACZA (7-11.09.2020)

W minionym tygodniu grupa naszych domowników przebywała na turnusie wypoczynkowym w Karpaczu. Harmonogram wyjazdu przedstawiał się następująco:

poniedziałek: dojazd, wieczorny spacer po deptaku;

wtorek: wjazd gondolą na Śnieżkę, wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska;

środa: zwiedzanie Karpacza z przewodnikiem;

czwartek: wizyta w Hucie Szkła Kryształowego Julia oraz w Muzeum Skarbów Ziemi, Wodospad Szklarka, zwiedzanie Jeleniej Góry z przewodnikiem;

piątek: zwiedzanie Zamku Książ oraz Palmiarni Wałbrzych;

sobota: powrót.

Oto kilka zdjęć z wycieczki.

 

 

DNI SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJˇCYMI PSYCHICZNIE (11.09.2020)

W związku z wydarzeniami odbywającymi się w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie zamieszczamy informacje dla osób zainteresowanych.

 

 

CZYTAMY SŁOWACKIEGO (4.09.2020)

Dziś czytaliśmy wybitne dzieło polskiego romantyzmu pt. ,,Balladyna,, Juliusza Słowackiego z okazji dziewiątej odsłony Narodowego Czytania, przypadającej w tym roku na dzień 5 września. Dowiedzieliśmy się kilka słów o rodzaju literackim jakim jest dramat, a na koniec wspólnie obejrzeliśmy sztukę teatralną.

 

 

WYCIECZKA DO SZCZECINKA (28.08.2020)

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę do Szczecinka, gdzie między innymi odwiedziliśmy muzeum regionalne. Dzięki naszemu przewodnikowi mogliśmy zasiąść w sali posiedzeń ratusza. Pan Ireneusz zabrał nas również do atrakcyjnych zakątków miasta. Na koniec czekał nas rejs tramwajem wodnym po jeziorze Trzesiecko.

 

 

PIKNIK NAD JEZIOREM LINY (6.08.2020)

Piękna, słoneczna pogoda więc dzień spędziliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Na piknik nad Jeziorem Liny część grupy dotarła na rowerach. Serdecznie dziękujemy gospodarzom za udostępnienie obiektu.

 

 

300-LECIE PARAFI ŚW. ANNY W PRZECHLEWIE (24.07.2020)

Z okazji 300-lecia parafii św. Anny w Przechlewie nasi domownicy przygotowali pracę przedstawiającą budynek kościoła.

 

 

SPOTKANIE W PRZECHLEWKU (16.06.2020)

Nareszcie. Po długiej przerwie spotkaliśmy się dziś z naszymi kolegami i koleżankami z człuchowskiego ŚDS. Impreza w plenerze: podchody, zabawa przy muzyce i grill, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie oraz gospodarzom za udostępnienie obiektu.

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA (15.06.2020)

Dziś aktywnie na świeżym powietrzu. Cześć domowników wybrała się na wycieczkę rowerową, pozostali na spacer.

 

 

SPOTKANIE Z RODZINAMI DOMOWNIKÓW (24.06.2020)

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią udało nam się dziś spotkać z rodzinami domowników. Wspólnie spędzony czas, rozmowy, szczypta zabawy. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

 

CZERWCOWY SPACER (22.06.2020)

Piękna pogoda zachęciła nas do spacerowania. Po powrocie nasze baterie naładowaliśmy pysznymi goframi.

 

 

PODSUMOWANIE PÓŁROCZA (17.06.2020)

Korzystając z pięknej pogody zorganizowaliśmy dziś na naszym ogrodzie imprezę podsumowując minione półrocze w placówce. Najaktywniejsi domownicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, na wszystkich natomiast czekały przygotowane atrakcje i poczęstunek.

 

 

DOMOWE SPA (5.06.2020)

Nasze uczestniczki miał dziś możliwość skorzystania z usług "domowego" SPA. Relaks dla ciała i ducha.

 

 

AKTYWNOŚĆ NA SWIEŻYM POWIETRZU (2.06.2020)

Powoli wracamy do normalności. Mała aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

 

 

ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI (12.03.2020)

Informujemy, iż zgodnie z poleceniem Wojewody Pomorskiego działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie zostaje zawieszona od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania.

 

DZIEŃ KOBIET (10.03.2020)

Wspólnie z rodzinami naszych domowników obchodziliśmy dziś Dzień Kobiet. W trakcie spotkania uczestnicy wystąpili w przygotowanym na tę okazję programie artystycznym. W ramach warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy również ciasteczka. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

 

WYJAZD DO TEATRU (6.03.2020)

Łyk kultury, czyli wyjazd do teatru. Mieliśmy dziś przyjemność obejrzeć spektakl "Doktor Dollitle i przyjaciele" odegrany na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

 

WARSZTATY W BIBLIOTECE (20.02.2020)

Na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury wybraliśmy się dziś na warsztaty do biblioteki. W tłusty czwartek tematyka mogła być jedna. Dziękujmy za przekazanie wielu ciekawych informacji na temat pączków i oczywiście za możliwość degustacji.

 

PRZEGLˇD TWÓRCZOŚCI "PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIˇ" (19.02.2020)

Dziś w restauracji "Podano do stołu" odbył się II przegląd twórczości "Podziel się miłością". W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziały placówki z: Brus, Sławna, Czerska, Człuchowa, Chojnic, Wiela oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Przechlewo. Motywem przewodnim tej edycji była muzyka filmowa. Poza występami nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnych tańców. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

ZABAWA WALENTYNKOWA (14.02.2020)

Na zaproszenie ŚDS Chojnice wybraliśmy się dziś na zabawę walentynkową do Funki. Super muzyka, wiele konkursów, czyli jednym słowem wspaniała impreza. Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie.

 

WIZYTA LEKARZA W PLACÓWCE (12.02.2020)

Naszą placówkę odwiedził dziś lekarz. Pan dr Sochalski przedstawił nam wiele cennych wskazówek w związku ze zbliżającym się okresem przeziębień oraz odpowiedział na zadawane przez domowników pytania. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

BAL KARNAWAŁOWY W CZERSKU (30.01.2020)

Jak karnawał, to karnawał. Dziś bawiliśmy się na balu w Czersku wspólnie z domownikami z Tucholi, Wiela i oczywiście gospodarzami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie.

 

BAL KARNAWAŁOWY DISCO'80 (28.01.2020)

Bawiliśmy się dziś na balu karnawałowym w stylu disco'80. Z naszego zaproszenia skorzystali domownicy z zaprzyjaźnionych placówek z Czerska, Człuchowa i Więcborka. O wspaniałą zabawę zadbały panie animatorki z "Fantazji". Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury za udostępnienie sali.